Zákon o evidenci tržeb na mrtvém bodě! Opozice chystá největší blokaci v historii!

Publikováno 21 Květen 2015 a zařazeno do kategorie Elektronická evidence tržeb

Zákon o evidenci tržeb na mrtvém bodě! Opozice chystá největší blokaci v historii!

Zákon o evidenci tržeb patří v současnosti mezi nejdůležitější a nejdiskutovanější. Zatímco nedávno bylo možné říci, že zákon se konečně posunul dále, protože ANO získalo cennou podporu KDU-ČSL, dnes je tomu opět jinak. Pravicová opozice ODS a TOP 09 tvrdě zasahuje a chystá velké blokace. Strany nechtějí dovolit, aby zákon prošel a vešel v platnost. Podle slov hlavních představitelů pravice k tomu využijí všechny dostupné prostředky.

Elektronická evidence tržeb by měla začít platit v roce 2016

Elektronická evidence tržeb by měla začít platit v roce 2016 a měla by se dotknout většiny firem i živnostníků v České republice. ANO slibuje, že zavedení nového systému přinese do státní poklady miliony korun. Pravice považuje zákon za paskvil, který poškodí podnikatele. Právě proto se představitelé ODS a TOP 09 rozhodli, že prosazení zákona nedovolí. Bude se zřejmě jednat o největší blokaci v historii České republiky.

Podle zákona mohou poslanci schvalovat třetí čtení pouze ve středu a v pátek mezi 9. a 14. hodinou. Pravice má proto poměrně jednoduchý plán – blokovat jednání právě v těchto dnech a časech.  

„Jako občanští demokraté jsme připraveni v tomto vydržet až do konce volebního období. Což je dva a půl roku," vyjádřil se k tématu předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Razantnímu kroku pravice oponoval Andrej Babiš spíše nechápavě: „Nerozumím tomu, proč pravicová opozice vlastně podporuje lidi, kteří podvádějí na daních a vlastně nás okrádají všichni," vyjádřil se.

Koalice nebyla schopna na záměr opozice reagovat jasnou strategií

Předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek uvedl: „Budeme apelovat na naše kolegy tím, že jednání Poslanecké sněmovny stojí naše daňové poplatníky půl milionů korun denně a chceme je poprosit o to, abychom pracovali a schvalovali zákony pro naši zemi.“ Dodal také, že zatím neví, jak se budou proti připravovaným obstrukcím bránit.

Obstrukce opozice nejsou jediným problémem, se kterým se Andrej Babiš a jeho nový zákon potýká. Komplikace se objevila i v rámci koalice, protože Legislativní rada vlády České republiky vrátila normu resortu financí k přepracování.

Souhlasíte se zavedením elektronické evidence tržeb? Zdroj: AMSP

Souhlasíte se zavedením elektronické evidence tržeb? Zdroj: AMSP

Napsat komentář

Komentujete jako host.
Registrační pokladny AWIS (EET pokladny) © 2017

Eshop registračních pokladen - AWIS Holding a.s. - Ucelená EET pokladna - Čato kladené EET dotazy - Články o EET