Levnější varianta a návrat k socialismu: Tak vidí současný stav politici!

Publikováno 25 Březen 2015 a zařazeno do kategorie Elektronická evidence tržeb

Bohuslav Sobotka

Zavedení elektronické evidence tržeb neustále vyvolává horlivé diskuze mezi vrcholnými politiky. Při nedávných sněmovních interpelacích padala silná slova z těch nejvyšších míst!

Vyjádření premiéra Sobotky nebylo jasné!

Při sněmovním projednávání nového zákona se jasně vyjádřil premiér Bohuslav Sobotka. Ve svém projevu označil dosud používané registrační pokladny s fiskální pamětí jako zastaralé a dodal, že změna na elektronickou evidenci bude i finančně výhodnější. Vidí v ní i efektivní nástroj pro boj s úniky daně z přidané hodnoty a daně z příjmů. Když byl vyzván, aby sdělil konkrétní částky, nedokázal odpovědět a dodal, že tyto údaje by mělo dodat Ministerstvo financí. Svým vyjádřením podpořil předchozí slova ministra Babiše. I jeho vyjádření ovšem bylo tentokrát až moc stručné. "Administrativa ani náklady spojené s elektronickou evidencí tržeb na úřad práce nikoho nevyženou," vyjádřil se Babiš.

ODS hrozí blokací

Odmítavý postoj k zákonu opět vyjádřili politici ODS. Podle nich je nový zákon velmi omezující a je proti zájmům živnostníků, malých i středních podnikatelů. Alexandra Udženija, zastupitelka hl. města Prahy, radní MČ Praha 2 v něm vidí další významnou represi, která může způsobit úpadek drobného podnikání v České republice.

Během jednání pronesl silná slova i šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura. Zákon vidí jako nesmyslný a neprospěšný. „Sám za sebe mohu říct, že budu navrhovat svým kolegům, abychom v případě nutnosti zablokovali sněmovnu," uvedl.

Předseda ODS Petr Fiala dokonce přirovnal zavedení nového systému k socialismu. Elektronickou evidenci vidí jako nástroj, kterým chce stát všechny a všechno kontrolovat, ale protože je absolutně nepromyšlený, nebude fungovat nic.

I podle poslanců z KDU-ČSL není dosavadní návrh dokonalý a chybí mu jedna zásadní věc. Vyzývají proto, aby byla co nejdříve předložena kompletní Analýza celkových dopadů.

O dalších aktuálních názorech vás budeme samozřejmě neprodleně informovat!

Napsat komentář

Komentujete jako host.
Registrační pokladny AWIS (EET pokladny) © 2017

Eshop registračních pokladen - AWIS Holding a.s. - Ucelená EET pokladna - Čato kladené EET dotazy - Články o EET