Elektronická evidence tržeb bude povinná až pro 600 tisíc subjektů

Publikováno 27 Leden 2015 a zařazeno do kategorie Elektronická evidence tržeb

Elektronická evidence tržeb

Přípravy nového zákona o elektronické evidenci tržeb se blíží do finále. Ministerstvo financí již dokončuje poslední úpravy a brzy bude zákon předán do připomínkového řízení. V platnost by měl vejít již 1. ledna 2016, visí nad ním ale velký otazník!

Ministerstvo nemá jasno v číslech

Od nového zákona si Ministerstvo financí slibuje zvýšení přehlednosti v oblasti tržeb a celkovou vyšší kontrolu. Díky novému systému bude možné vlastně nepřetržitě sledovat tržby všech podnikatelů, čímž má být celá oblast transparentnější a má také umožnit snadnější odhalení nepoctivých obchodníků. Kvůli novým pravidlům si budou muset podnikatelé pořídit speciální elektronické pokladny, což zejména pro ty menší může znamenat i velký zásah do rozpočtu.

Ministerstvo ovšem stále nemá zcela jasno v tom, jakého množství podnikatelů se nový zákon dotkne. Hovoří se o 500 až 600 tisících. Pravidla totiž nejsou zatím zcela jasně určena.

Babiš připustil zpoždění

Nová evidence by ihned od ledna 2016 měla být zavedena ve firmách, které provozují restaurační a ubytovací služby. Od dubna by se do systému měly zapojit velkoobchodní i maloobchodní společnosti atd.

Ministr financí Andrej Babiš ale nedávno v televizním pořadu Události na České televizi uvedl, že kvůli složitým byrokratickým procesům se může proces zavádění a spuštění zákona ještě více prodloužit. Hovořil dokonce až o lednu 2017!

 

Napsat komentář

Komentujete jako host.
Registrační pokladny AWIS (EET pokladny) © 2017

Eshop registračních pokladen - AWIS Holding a.s. - Ucelená EET pokladna - Čato kladené EET dotazy - Články o EET