• Úvod
  • Aktuální informace

Aktuálně o EET - elektronické evidenci tržeb a registračních pokladnách

Máte restauraci nebo obchod? Asi už jste slyšeli o povinných registračních pokladnách, tedy elektronické evidenci tržeb (dříve nazývané také jako registrační pokladny s fiskální pamětí)? Čtěte aktuální informace. Navštivte také stránku Časté dotazy.


Trojkoalice se shodla: E-pokladny budou, ale Babiš nerozhodne sám!

Trojkoalice se shodla: E-pokladny budou, ale Babiš nerozhodne sám!

Systém zavedení elektronické evidence služeb, který má přivést více peněz do státního rozpočtu a zamezit daňovým únikům, byl znovu projednáván a tentokrát bylo jednání úspěšné. Trojkoalice se shodla, že systém zaveden bude, ovšem ne v původním termínu ani za stejných podmínek.

Vše, co potřebujete vědět, než si pořídíte registrační pokladnu nebo pokladní systém.

Petr Havelka - AWIS pokladny

Než si pořídíte registrační pokladnu nebo komplexní pokladní systém, přečtěte si rozhovor s Petrem Havelkou z renomované společnosti AWIS Pokladny, ve kterém se dozvíte vše podstatné. V rozhovoru se dozvíte, na co si dát pozor, jaká jsou vlastně kritéria, co vše by měla pokladna umět, jaké jsou ceny nebo jak vybrat správný systém právě pro váš provoz.

Výsledky konference o evidenci elektronických tržeb jsou rozporuplné!

Účtenka z pokladny

Ministerstvo financí má jasný cíl: předat vládě hotový návrh zákona o elektronické evidenci tržeb do 8. dubna 2015. Na nedávno proběhlé konferenci se o novém zákoně bouřlivě diskutovalo a závěry rozhodně nejsou jednotné! Výsledkem jednání je možné svítání na lepší časy i velká vlna kritiky!

Stanovisko ODS je jasné: zákon o registračních pokladnách není fér

Jan Skopeček z ODS

Zákon o registračních pokladnách je nyní v připomínkovém řízení a začínají se objevovat první nesouhlasná vyjádření. Velmi kriticky se k zákonu vyjádřila ODS. Přečtěte si krátký článek o tom, jak to vidí ekonomický expert Jan Skopeček z ODS. A jaký je váš názor? Myslíte si, že jsou registrační pokladny pro živnostníky spravedlivé či nikoliv?

Registrační pokladny AWIS (EET pokladny) © 2017

Eshop registračních pokladen - AWIS Holding a.s. - Ucelená EET pokladna - Čato kladené EET dotazy - Články o EET