• Úvod
  • Aktuální informace

Aktuálně o EET - elektronické evidenci tržeb a registračních pokladnách

Máte restauraci nebo obchod? Asi už jste slyšeli o povinných registračních pokladnách, tedy elektronické evidenci tržeb (dříve nazývané také jako registrační pokladny s fiskální pamětí)? Čtěte aktuální informace. Navštivte také stránku Časté dotazy.


Dotykové monitory a jejich volba

Dotykové monitory a jejich volba

Dotykové zařízení, které budou majitelé restaurací od prosince používat k elektronické evidenci tržeb, je třeba si pečlivě zvolit. Špatným rozhodnutím by bylo zvolit si neznačkový výrobek od neověřeného dodavatele. Při výběru je však třeba dbát i na aspekty, jakou jsou technické parametry.

Sněmovna dala Babišovu systému Evidence tržeb šanci

Sněmovna dala Babišovu systému Evidence tržeb šanci

Den 10.7. si může ministr Babiš zapsat jako úspěšný. Po náročném šestihodinovém jednání se poslanci usnesli, že dají zákonu o evidenci elektronických tržeb šanci. Sněmovní schůze se ale neobešla bez ostrých výměn názorů a opět bylo potvrzeno, že opozice bude proti prosazení zákona tvrdě bojovat i nadále. Jak to všechno dopadne?

Rozhodnuto: Vláda 3. června 2015 zákon o elektronické evidenci schválila

Rozhodnuto: Vláda 3. června 2015 zákon o elektronické evidenci schválila

Středa 3. června 2015 se stává zlomovým dnem v procesu schvalování nového zákona o evidenci elektronických služeb. V tento den byl schvalování nového zákona o evidenci elektronických služeb, nyní poputuje k poslancům. Zde jsou očekávány komplikace. Koalice neměla se schválením ve vládě problémy, návrh podpořili všichni koaliční partneři včetně Lidovců, kteří zpočátku měli k návrhu velké výhrady. Ministr Babiš ale dokázal všechny připomínky vysvětlit či se domluvit na kompromisu.

Zákon o evidenci tržeb na mrtvém bodě! Opozice chystá největší blokaci v historii!

Zákon o evidenci tržeb na mrtvém bodě! Opozice chystá největší blokaci v historii!

Zákon o evidenci tržeb patří v současnosti mezi nejdůležitější a nejdiskutovanější. Zatímco nedávno bylo možné říci, že zákon se konečně posunul dále, protože ANO získalo cennou podporu KDU-ČSL, dnes je tomu opět jinak. Pravicová opozice ODS a TOP 09 tvrdě zasahuje a chystá velké blokace. Strany nechtějí dovolit, aby zákon prošel a vešel v platnost. Podle slov hlavních představitelů pravice k tomu využijí všechny dostupné prostředky.

Registrační pokladny AWIS (EET pokladny) © 2017

Eshop registračních pokladen - AWIS Holding a.s. - Ucelená EET pokladna - Čato kladené EET dotazy - Články o EET