• Úvod
  • Aktuální informace

Aktuálně o EET - elektronické evidenci tržeb a registračních pokladnách

Máte restauraci nebo obchod? Asi už jste slyšeli o povinných registračních pokladnách, tedy elektronické evidenci tržeb (dříve nazývané také jako registrační pokladny s fiskální pamětí)? Čtěte aktuální informace. Navštivte také stránku Časté dotazy.


Co si musí podnikatel pořídit pro EET?

Co si musí podnikatel pořídit pro EET?

Kromě funkčního připojení na internet je důležitá pokladna, která podporuje odesílání i přijímání informací v rámci EET. Protože funkcionalita EET je poměrně složitá softwarová záležitost, je správným řešením počítačová pokladna a to buď formou tabletu s bezdrátovou tiskárnou účtenek a nebo počítačová pokladna což je plnohodnotný počítač s dotykovou obrazovkou. Podmínkou obou řešení je pak pokladní software s podporou EET.

Koho se EET týká?

Koho se EET týká?

Elektronická evidence tržeb (EET) bude nasazována ve vlnách postupně pro jednotlivé subjekty. Obecně se týká všech právnických osob s podnikatelskou činností a podnikajících fyzických osob majících daňovou povinnost v České republice. 

Novinky v EET a čemu se vyvarovat

Novinky v EET  a čemu se vyvarovat

Doba automatické identifikace je nezávratně zde, protože kopíruje vývoj potřeb všech uživatelů jak ve sféře firemního businessu, tak v oblasti konečných malých uživatelů. Každodenní potřeba každé firmy je potřeba shromažďovat a sbírat data o svých zaměstnancích a zákaznících. Jedna z hlavních kritériích je aby se to dělalo rychle, bezchybně a přehledně. Proto se vyvíjí nový systém tzv. 2D kódů, z nichž jako nejznámější je představitel QR kódu nebo RFID technologie. Pro úplně vysvětlení se tedy data sbírají pokud je to možné automaticky, bez zásahu lidské obsluhy a s co nejmenší chybovostí.

Část tržeb z EET možná půjde zatajit

Část tržeb z EET možná půjde zatajit

Vlastní pokladní software některých obchodníků dokáže obejít systém EET a to vymazáním části příjmů z pokladny, zbývající účtenky patřičně přečísluje, pokud bude v režimu offline, tedy ne ve spojení se servery ministerstva financí. V offline stavu může kasa běžet až dva dny. 

EET aktuálně

EET aktuálně

Evidence tržeb se blíží a provozní, podnikatelé a obchodníci, kterých se evidence tržeb týká již 1. prosince 2016, musí požádat správce daně o autentizační údaje. Jakmile získáte svoje autentizační údaje, můžete se přihlásit do webové aplikace EET, kde si vytvoříte profil a zaregistrujete provozovny. Poté se vám vygeneruje digitální certifikát, který je nutné zanést do pokladního systému AWIS nebo PEXESO. Pokladní systém s certifikátem si budete moci vyzkoušet od 1. listopadu 2016.

Registrační pokladny AWIS (EET pokladny) © 2017

Eshop registračních pokladen - AWIS Holding a.s. - Ucelená EET pokladna - Čato kladené EET dotazy - Články o EET